5 نکته طلایی در صادرات خرما به روسیه | مراحل و نحوه صادرات

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صادرات خرما به روسیه امروزه پس از تحریم های اتحادیه اروپا بسیار رونق گرفته است. حتی می توان صادرات خرما به روسیه را یکی از مهم ترین تجارت ها در ایران شمرد. در ادامه قصد داریم راهنمای صادرات خرما باشیم تا با مزایای صادرات خرما به روسیه بیشتر آشنا شوید.

5 نکته طلایی در صادرات خرما به روسیه

کشور روسیه، یکی از کشور های پرجمعیت اروپا به حساب می آید که در زمینه صادرات کالا فرصت مناسبی برای بازرگانان ایرانی فراهم کرده است. این کشور از آن جایی که شرایط خوبی برای تولید و کشت بسیار از محصولات کشاورزی را ندارند، باعث شده یک امتیاز مثبت برای کشور ایران به حساب بیاید.
صادرات خرما به روسیه در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است و امروزه تاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در ادامه به 5 نکته طلایی صادرات خرما پرداخته ایم که این نکات شامل موارد زیر می باشند:

  • انتخاب مناسب ترین مسیر برای صادرات خرما به روسیه
  • توجه به شرایط زمانی در انتخاب محصول
  • دقت در شرایط نگهداری محصول پیش از ارسال
  • تعیین حاشیه سود به دلیل رقبای زیاد در این حوزه
  • توجه به ظاهر بسته بندی و استفاده از بسته بندی های خلاقانه و جذاب

در این میان توجه به دو اصل قیمت خرمای صادراتی و کیفیت یا نوع بسته بندی خرما، اهمیت ویژه ای داشته است. در واقع رقابت اصلی در بازارهای جهانی، بر سر دو موضوع کیفیت و قیمت شناخته می گردد. هر تاجری که بتواند این دو فاکتور را متناسب با هم ارائه دهد، قطعا از حاشیه سود بالایی بهره مند خواهد شد.

صادرات خرما به روسیه - خرما خومی
صادرات خرما – خرما خومی

مراحل و نحوه صادرات خرما

اولین گام برای شروع صادرات خرما اطلاع کامل از بازار هدف می باشد که جزو مهم ترین مراحل این فرآیند محسوب می شود. اطلاعات از نحوه بسته بندی و قیمت در بازار به تاجران کمک می کند تا با واقعیت های موجود در بازار آشنا شوند. در ادامه به مراحل و نحوه صادرات خرما به روسیه پرداختیم:

  1. یافتن فروشنده معتبر برای صادرات خرما
  2. شناخت بازار در صادرات خرما
  3. مجوز صادرات خرما
  4. رعایت قوانین کشور روسیه برای صادرات خرما

بعد از اتمام همه مراحل خرماها به صورت زمینی و هوایی به کشور روسیه صادر می گردند. همچنین از مهم ترین انواع خرماهای صادراتی به این کشور می توان به خرما مضافتی، خرما کلوته کرمان، خرما پیارم و  خرما کبکاب اشاره کرد. در این میان کمترین خرمایی که به کشور روسیه صادر می گردد، خرمای مجول است.
همچنین تاجران زیادی در این فرایند از سود بالایی برخوردارند که می توان جزو مزایای صادرات خرما نام برد. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه صادرات خرما به روسیه می توانید با نمایندگی خرما خومی در ارتباط باشید، همکاران در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود و تجارب چندین ساله خود را در اختیار شما قرار خواهند داد.

5/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما