صادرات خرمای ربی | بسته بندی مناسب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صادرات خرمای ربی در ایران نسبت به سایر واریته های خرما به دلیل خوش طعم و شیرین بودن این نوع خرما به میزان بالایی انجام می گیرد. این نوع خرما در مناطق گرم و خشک کشت و تولید می شود و همچنین به دلیل رطوبت کم و بسته بندی راحتر نسبت به سایر خرماهای دیگر در بین تاجران خرما از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
در این مقاله ابتدا در خصوص ویژگی ها و خواص خرمای ربی مطالبی عنوان می شود و سپس به نحوه بسته بندی، قیمت و صادرات این نوع خرما می پردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خواص خرما ربی

خرما ربی از جمله خرماهای نیمه خشک به حساب می آید که بیشتر در مناطق گرم و خشک کشور از جمله استان سیستان و بلوچستان و شهرستان های چابهار، سروان، زابل، خاش، دلگان و ایرانشهر کشت می شود و دلیل آن این است که این نوع خرما به آب و هوای گرم و خشک نیاز دارد و همچنین درخت نخل خرمای ربی در برابر کم آبی بسیار مقاوم می باشد پس خرمای ربی با شرایط موجود در این منطقه بسیار منطبق بوده و مرغوبیت و کیفیت آن هم به همین دلیل است.
رنگ این نوع خرما قهوای متمایل به مشکی می باشد و دارای ابعاد مختلفی است که نوع مرغوب آن حدودا 4 الی 5 سانتی متر طول دارد. خرمای ربی سرشار از کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر و آهن و غیره است و برای تنظیم دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست و درمان کم خونی و همچنین تنظیم فشار خون بسیار موثر می باشد. فیبر بالای موجود در این نوع خرما سبب شده است که به ورزشکاران و افرادی که دارای رژیم غذایی هستند، بسیار توصیه شود.
خرمای ربی در مقایسه با خرمای مضافتی داری پوستی نازک تر و رنگی روشن تر است ولی شیرینی آن نسبت به خرمای مضافتی کمتر است. برداشت خرمای ربی از اواسط شهریور ماه آغاز و تا مهر ماه ادامه دارد.

 

خرما ربی صادراتی
خرما ربی صادراتی

بسته بندی و صادرات خرمای ربی

خرمای ربی در کشورهای دیگر با نام خرمای پاکستانی نیز می شناسند چون اغلب این نوع خرما به کشور پاکستان ارسال و از آنجا نیز به کشورهای زیادی صادر می شود و همچنین به دلیل رطوبت کم آن، ماندگاری بالایی دارد بطوریکه به مدت 12 الی 18 ماه در دمای اتاق می توان از آن نگهداری کرد و نیازی به سردخانه و یخچال ندارد به همین دلیل حجم صادرات خرمای ربی بسیار بالاست.
مجموعه خرما خومی با سال ها تجربه در پخش و بسته بندی انواع خرما به خصوص خرما ربی در کشور دارای جایگاه بالایی در میان رقبا دارد. اگر شما نیز از تاجران و خریداران این نوع خرما هستید و می خواهید باکیفیت ترین و بهترین نوع خرما ربی را تهیه نمایید با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کرده و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما