قیمت خرمای ربی صادراتی + تضمین کیفیت

زمان مطالعه: 3 دقیقه

قیمت خرمای ربی صادراتی در سال 1402 را می توانید از سایت فروش آنلاین این محصولات استعلام بگیرید. همچنین مشاورین بخش فروش، شما را جهت خرید اینترنتی خرمای ربی با تضمین در کیفیت، راهنمایی خواهند کرد.

تفاوت خرمای ربی و پیارم چیست؟

خرمای ربی نمونه پرطرفداری از ارقام خرماست که بومی استان سیستان و بلوچستان بوده و عمدتاً در شهرستان های سراوان، زابل، ایرانشهر و چابهار برداشت می شود. به طور کلی در سیستان ‌و‌ بلوچستان بیش از ۵۰ نوع خرما به تولید می رسد، اما معروف ترین آن ها خرمای ربی یا پاکستانی است.
خرمای پیارم مخصوص منطقه هرمزگان است و به عنوان گران ‌ترین خرمای صادراتی ایران شناخته می شود. قند موجود در خرمای پیارم برخلاف خرمای ربی، از نوع فروکتوز است که می تواند جایگزین مناسبی برای قند مجاز مصرفی توسط افراد دیابتی باشد.
تفاوت خرمای ربی و پیارم از لحاظ ظاهری، در میزان چسبندگی پوست خرما به گوشته آن است. در واقع این میزان چسبندگی در خرما شکلاتی پیارم بالاتر بوده، به همین خاطر هم ظاهر چروکیده تری دارد.
در حالت کلی باید گفت که جایگاه تجاری و صادراتی خرمای پیارم در سراسر جهان، بسیار بالاتر از خرمای ربی است؛ لذا قیمت این خرما در مقایسه با قیمت خرمای ربی صادراتی گران تر خواهد بود.

 

خرما ربی سیستان
خرما ربی سیستان

قیمت خرما ربی ایرانشهر

یکی از باکیفیت ترین خرماهای ربی، در شهر ایرانشهر یافت می شود. به دلیل میزان زیاد این رقم از خرما در این شهر، خرما ربی قیمت ارزان تری به نسبت شهرهای تولیدی دیگر دارد. قیمت خرما ربی ایرانشهر به نسبت کیفیت بسیار بالایی که دارد از محدوده پایین تری برخوردار است. به طور کلی خرمای ربی قیمت بالاتری به نسبت ارقام دیگر خرما دارد همچنین کیفیت تمامی خرماهای ربی ایران  از تمامی انواع خرماها بسیار بالاتر می باشد. برای همین یکی از خرماهای صادراتی ایران، خرما ربی به شمار می رود.

 

بهترین قیمت خرمای ربی صادراتی با تضمین کیفیت

از اواخر تابستان که فصل برداشت خرمای ربی فرا می رسد، بازار خرید و فروش این محصول هم داغ و داغ تر شده و تا پایان سال نیز ادامه می یابد. گفته می شود که بهترین موقع برای خرید خرمای ربی اوایل پاییز بوده؛ چرا که در این زمان، عرضه این میوه در بالاترین میزان خود است.
کیفیت و طعم فوق العاده خرمای ربی باعث شده که این محصول علاوه بر بازار داخلی، در بازارهای خارجی نیز طرفداران زیادی داشته باشد. البته ناگفته نماند که کیفیت خرمای ربی صادراتی به مراتب بالاتر از نمونه موجود در بازارهای داخل کشور است. همین موضوع بر روی قیمت خرمای ربی صادراتی تأثیر می گذارد.
همچنین این محصول باید در بسته بندی های استاندارد و باکیفیت نگهداری شود تا زمان تحویل به خریدار، کیفیت اصلی آن به خوبی حفظ گردد. بدیهی است که با افزایش کیفیت و هزینه بسته بندی، قیمت خرما ربی ۱۴۰۱ افزایش می یابد.

ولی در نظر داشته باشید که به دلیل نوسانات موجود در بازار، نمی توان قیمت دقیقی از خرمای ربی بیان کرد. بهترین راهکار جهت اطلاع از لیست قیمت روز این محصولات، استفاده از سایت فروش آنلاین و در نهایت تجربه خرید اینترنتی خرمای ربی با کیفیت تضمینی است. شما می توانید برای یکبار هم که شده از مجموعه خرما خومی، سفارش خرید خود را ثبت کنید.

4/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما