خواص خرمای کلوته + قیمت صادراتی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خواص خرمای کلوته سبب شده این نوع خرما را از محبوب ترین انواع خرما در استان کرمان شناخته شود. خرمای کلوته با رطوبت و شیر متوسطی که دارد از غنی ترین میان وعده ها به شمار می رود.
نخلستان های خرمای کلوته در منطقه جیرفت به وفور دیده می شود. خرمای کلوته جیرفت، کیفیت بسیار بالایی دارد. این نوع خرما شبیه به خرمای ضیافتی است، با این تفاوت که بافت خرمای کلوته از خرمای ضیافتی سخت تر است. رنگ این نوع خرما قهوه ای رو به سیاه می باشد. خرمای کلوته جیرفت به تمامی شهرهای کشورمان و حتی کشور های خارجی صادر می شود.

خواص خرمای کلوته درجه یک

خواص خرمای کلوته بسیار زیاد است به همین دلیل در تمامی شهرهای این نوع خرما دیده می شود. در قسمت پایین به اوضیح مختصری از خواص خرمای کلوته می پردازیم.
طبع خرمای کلوته بسیار گرم است، از این رو برای افرادی که طبع سردی دارند، این نوع خرما بسیارمفید است.
خرمای کلوته از ارزشمندترین میان وعده ها در ایران به حساب می آید که خوردن 3 الی 5 عدد در روز توصیه می شود.
خرمای کلوته سرشار از مواد معدنی و ویتامین های زیادی است که برای استحکام استخوان ها و تقویت سیستم گوارشی بسیار مهم استو
علاوه بر این ها خوردن این خرما روزانه و به طور متداول می تواند باعث بهبود کم خونی شود.
خرمای کلوته انرژی بالایی دارد چون که گوشت آن بیشتر است، در نتیجه مواد آلی موجود در آن بیشتر می شود.

 

صادرات خرما کلوته
صادرات خرما کلوته

صادرات خرمای کلوته

این نوع خرما به دلیل خواص زیادی که دارد و همچنین طعم بی نظیرش بسیار طرفدار دارد. خرمای کلوته از پرطرفدارترین انواع خرماها محسوب می شود. این نوع خرما در ماه مبارک رمضان بسیار پرفروش است. خرمای کلوته نه تنها در شهرهای ایران بلکه در بعضی از شهرهای خارجی هم علامندان مخصوص خود را دارد. صادرات خرمای کلوته نسبت به نوع ای دیگر خرما، به خارج از کشور بسیار زیاد تر است.

قیمت خرمای کلوته 1402

قیمت خرمای کلوته 1402، علاوه بر اقتصاد کشور به فاکتورهایی همچون: سایز بسته بندی، خرمای فله ای یا شسته شده بهداشتی و بسته بندی شده و کیفیت خرمای کلوته بستگی دارد.

امروزه خرید خرمای کلوته بسیار زیاد شده است. اکثر افراد شاغل هستند و در زمان کاری نیاز به یک میان وعده دارند تا قند خون را تنطیم کند و همچنین سالم هم باشد. خواص خرمای کلوته سبب شده تا آن را به عنوان یک میان وعده یا یک وعده کامل با شیر سرو کنند.

5/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما