تفاوت خرمای ربی و پیارم + نکات مهم در خرید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تفاوت خرما ربی و پیارم را می دانید؟ در اینجا قصد داریم ضمن بررسی این تفاوت ها، به نکات مهم هنگام خرید عمده بهترین خرما ربی و خرما پیارم ایران بپردازیم. خرما خومی خریدی مطمئن را برای شما رقم خواهد زد.

تفاوت خرمای ربی و پیارم

شاید برای شما تجار و خریداران عمده خرما، مهم باشد که با تفاوت های خرما پیارم و ربی آشنا شوید. چرا که برخی از شما به عنوان تازه کار در بازار فروش، ممکن است با اشتباه در انتخاب یا خرید مواجه شوید.
یکی از مهم ترین فاکتورها در بیان تفاوت خرمای ربی و پیارم می توان به فصل برداشت این دو اشاره داشت. به عنوان مثال: خرما ربی در اواسط تابستان برداشت می شود، اما شروع برداشت خرما پیارم از اواسط فصل پاییز و مهر ماه آغاز می شود.
دومین تفاوت این دو خرما، شکل ظاهری آن ها است. رنگ خرما ربی در ابتدا قرمز بوده، سپس به رنگ قهوه ای در می آید. اما خرما پیارم در ابتدای کار رنگی مایل به طلایی داشته، بعد از این که کاملاً رسید، رنگی مایل به قهوه ای روشن به خود می گیرد. در مواردی نادر این خرما به رنگ مشکی تبدیل می شود.
سومین تفاوت بهترین خرما ربی و بهترین خرما پیارم، می توان به شکل و اندازه آن ها اشاره کرد. هر دوی این محصولات از نظر اندازه تقریباً شبیه به هم هستند اما با این حال خرما ربی تقریباً اندازه بزرگ تری نسبت به خرما پیارم دارد.
چهارمین تفاوتی که می توان از این دو محصول نام برد، قیمت خرما پیارم و قیمت خرما ربی است. همان طور که مستحضر هستید، قیمت خرما به عواملی همچون بسته بندی، تجهیزات به کار رفته در سورتینگ و زمان برداشت بستگی دارد. به همین خاطر چون هر دو خرما در فواصل متفاوتی برداشت می شوند، از نرخ قیمتی متفاوت برخوردار هستند. به نوعی که خرما پیارم را به عنوان یکی از خرماهای گران قیمت تر نسبت به رقم ربی، می شناسند.
آیا می دانید که چگونه می توان بهترین خرما پیارم و خرما ربی ایران را با قیمت مناسب، به شکل عمده خریداری کرد؟

خرید خرما ربی و پیارم - خرما خومی
خرید خرما ربی و پیارم – خرما خومی

نکات مهم در خرید خرماهای ربی و پیارم

در حال حاضر، در منطقه حاجی آباد، مرغوبترین خرما پیارم و در استان سیستان و بلوچستان و شهرهایی چون ایرانشهر و سراوان، خرمای ربی درجه یک صادراتی برداشت می گردند. اغلب تجار هم تمایل به خرید واریته های این مناطق داشته اند.
اولین توصیه ما برای خرید خرما پیارم حاجی آباد و خرما ربی سیستان بلوچستان در این است که بسته بندی های باز را خریداری نکنید. زیرا در این نوع خرید. مشخص نیست که خرما به شکل تمیز و بهداشتی برداشت شده است یا خیر، مگر این که به فروشنده اطمینان کامل داشته باشید. دومین توصیه ما برای خرید بهترین خرما، این است که خرماهای پرس شده و به هم چسبیده را تهیه نکنید و از نداشتن شکرک در خرماهای ربی و پیارم مطمئن شوید. زیرا داشتن شکرت نشانه کهنه بودن خرما می باشد.
و در آخر از مرکزی این نوع خرماها را خریداری کنید که نکات بهداشتی را کاملاً رعایت کنند و در بسته بندی های متنوعی خرماها را به بازار عرضه نمایند که حق انتخاب بیشتری داشته باشید. شما می توانید جهت خرید خرما ربی و خرید خرما پیارم با بخش فروش بازرگانی خرما خومی در تماس باشید تا از مشاوره رایگان قبل از خرید هم بهره مند شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما